Press-skyting

Resultatliste hovedfinale press og duell

 

Resultater kveldsfinale press torsdag

Resultatliste kveldsfinale press fredag

Resultatliste kveldsfinale press lørdag

Følgende skyttere er kvalifisert til hovedfinale PRESS søndag:

Hovedfinale press, søndag kl 0800. Husk sommertid!!

Press Klasse 1:

Terje Terjesen Gjerstad JFF torsdag
Vegar Hagen Ytre Rendal JFF torsdag
Sigbjørn Skar Sunndal JFF torsdag
Terje Krokum Nidaros JSK fredag
Tore Harry Halvorsen Froland JFF fredag
Tore Morten Blihovde Gausdal JFF fredag
Mats Ulfsnes Stadsbygd JFF  lørdag 
Tom Rune Tomter Gjøvik JFF  lørdag 
Ivar Nustad  Åmot JFF  lørdag 
                                                                                                                      

Press Klasse 2:

Ole Kristian Eigebrekk Audnedal JFF torsdag
Dag Sukke Sørskogbygda JSK torsdag
Torkel Johannesen Stjørna JFF torsdag
Ronny Haugen Snertingdal JFF fredag
Hans Ivar Hammerås Hølonda JFF fredag
Espen Bakken Audnedal JFF fredag
Olav Kirkerud  Snertingdal JFF  lørdag
Kurt Haugen  Snertingdal JFF  lørdag
Rune Engen  Øystre Slidre JFF  lørdag 
                                                                                                                      

Press Klasse 3:

Ottar Sørum Buskeruds JFF torsdag
Daniel Lavrantsen Froland JFF torsdag
Ragnhild Flesvik Snertingdal JFF torsdag
Sverre Ekli Nidaros JSK fredag
Alexander Løfblad Beitstad JSK fredag
Mattias Rui Andersen Froland JFF fredag
Julie Østgård  Tynset JFF  lørdag
Troy Sjøenden Flydal  Trøgstad JFF  lørdag
Karina Tangnes Svingen  Flå JFF Lerdueklubben  lørdag
                                                                                                                       

 

Følgende skyttere er kvalifisert til hovedfinale DUELL søndag:

Tore Harry Halvorsen Froland JFF torsdag
Jan Kåre Eigebrekk Audnedal JFF torsdag
Sigbjørn Skar Sunndal JFF torsdag
John Kåre Haugen Hemsedal JFF fredag
Marius Sørensen Tvedestrand JFF fredag
Reidar Strand Sunndal JFF fredag
Tom Rune Tomter  Gjøvik JFF  lørdag
Vegar Hagen  Ytre Rendal JFF  lørdag
Gunnar Nysæter  Stjørna JFF  lørdag
Alexander Løfblad Beitstad JSK lørdag (d1)
                                                                                                                       

 

Under NM blir det følgende press-skyting:

  • Villsvin, sittende, avstand 100m
  • Duell, stående, avstand < 100m

Klasseinndeling villsvin:

  • Klasse 1. A - B - E1 - D2
  • Klasse 2. JA - JB - JC
  • Klasse 3. D1 - E2 - F

(Klassesetting og utstyrskrav fra hovedskytinga gjelder også på press!)

Diverse info:

  • Presslapper skrives ut på kvitteringsskriver (med strekkode). Denne er personlig og skal kun brukes av den som den er utstedt på.
  • Pressskytingen koster 20,- pr serie, og vi tar kontanter eller vipps.
  • Kvalifiseringskravene settes pr dag, og vil bli slått opp på banen. 
  • Liste over kvalifiserte til kveldsfinale slås opp senest kl 1600.
  • Protestfrist for deltakelse i kveldsfinale er kl 1615.
  • Kveldsfinale press starter kl 1630.
  • Rekkefølge på kveldsfinaler og hovedfinaler er:
    Duell
    Villsvin klasse 3 - 2 - 1.

  • Skyttere som er ute på hovedskyting når kveldsfinale starter kan skyte kveldsfinale dagen etter.
    (Gjelder selvsagt ikke lørdag)